Antakalnio galerija pristatė R. Dichavičiaus ir D. Jasiūnienės kūrybą šiuolaikinio meno mugėje ArtVilnius’20

Antakalnio galerija pristatė R. Dichavičiaus ir D. Jasiūnienės kūrybą šiuolaikinio meno mugėje ArtVilnius’20

10/02-10/05/2020

Antakalnio galerija pristato du skirtingų kartų, skirtingų patirčių, skirtingomis meninės raiškos priemonėmis kuriančius menininkus.

Rimantas Dichavičius (g. 1937m.) – žinomas Lietuvos fotomenininkas, pelnęs Vyriausybės meno premiją, nusipelniusio meno veikėjo vardą, surengęs begalę parodų Lietuvoje ir užsienyje. Fotoalbumas „Žiedai tarp žiedų“ 1965 metais menininkui suteikė tarptautinį pripažinimą. Jo kūrybinis bagažas išties platus – nuo aktų, peizažų, etnografinių motyvų iki menininkų portretų, jų dirbtuvių, istorinių paminklų ir paminklų istorijų (senosios žydų kapinės, Rasų kapinės ir t. t.) įamžinimo. Tačiau jo fotografijos nėra tik istorijos fiksavimas. Kiekviename kadre autorius ieško formų ir linijų harmonijos, spalvų ir faktūrų žaismo. Kaip teigia pats menininkas – jis mėgsta „raiškias daiktų faktūras, nes už jų slypi gelminės struktūros, tarsi metafizinė konkretaus daikto esmė“.

Džina Jasiūnienė (g. 1974 m.) – vidurinės kartos menininkė tekstilininkė, savo darbuose jungianti dvi skirtingas dailės rūšis –- tapybą ir tekstilę. 2006 metais baigusi VDA tekstilės studijas menininkė pasinėrė į savo, kaip kūrėjos, tapatybės paieškas, dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 2014 metų yra LDS narė. 2019 metais įkūrė Antakalnio galeriją Vilniuje, kuriai ir vadovauja. Džinos Jasiūnienės darbai, atlikti autorine technika, reikalauja ypatingo kruopštumo ir apmąstymo, bet kartu palieka daug erdvės atsitiktinumui ir improvizacijai. Žaidimas tekstūromis ir faktūromis dekoratyvioje plokštumoje sukuria savotišką regimybės įspūdį, kuomet žiūrovas nebėra tikras tuo, ką mato.

Fotomenininkas Rimantas Dichavičius ir tekstilininkė Džina Jasiūnienė – menininkai, kuriuos suartina ne panašumas, bet skirtumai. Du menininkai, dvi sienos. Siena šiuo atveju įgyja papildomą simbolinę prasmę. Rimanto Dichavičiaus siena su nespalvotomis Rimanto Dichavičiaus fotografijomis, vaizduojančiomis kitų sienų (rąstinių, mūro, akmens) fragmentus, ir Džinos Jasiūnienės siena su ryškiaspalviais raštuotais „kilimais“. Eksterjeras ir interjeras. Vidus ir išorė. Dvi priešybės, kuriančios visumą.

Džina Jasiūnienė

Jei nespėjote užsukti į Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“  vykusią šiuolaikinio meno mugę „ArtVilnius‘20“, galėsite tai padaryti virtualiai. Mugės organizatoriai drauge su aktualios kultūros ir meno naujienų portalu „Voxart.lt“ kviečia pasivaikščioti po mugės galerijas ir apžiūrėti ar net įsigyti jose eksponuotus kūrinius virtualiame 3D ture:

Pradėti virtualų 3D turą

Įsigyk paveikslą
Arbatinukas Nr.1

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

90×70 cm.

€950
Įsigyk paveikslą
Tiesiog Aistė

Džina Jasiūnienė. 2018 m.

Tapyba ant audinio, akrilas, aliejus.

120×100 cm.

€1900
Įsigyk paveikslą
Komoloko

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

120×120 cm.

€2000
Edukacija