Antakalnio galerija – šiuolaikinio meno mugėje ArtVilnius’21

Antakalnio galerija – šiuolaikinio meno mugėje ArtVilnius’21

10/15-10/17/2021

Šiais metais Antakalnio galerija ArtVilnius’21 meno mugėje pristato keturis menininkus -tapytojus Miglę Kosinskaitę ir Peeter Krosmann bei skulptorius Liutaurą Griežę ir Marių Zavadskį. Tapytojai Miglė Kosinskaitė ir Peeter Krosmann jau kurį laiką meno pasaulyje žinomi kaip kūrybinis tandemas, besidalinantis kūrybine ir asmenine erdve. Ryški ir įvairiaplanė Miglės Kosinskaitės tapyba papildo skandinaviškai santūrų Peeterio Krosmanno tapymo stilių. Miglės kuriama magiška tikrovė užpildyta realiais ir išgalvotais personažais tarsi egzistuojančiais neapčiuopiamame būvyje tarp sapno ir realybės įdomiai reflektuoja su Peeterio Krosmanno darbais, kuriuose pabrėžtinai dominuojanti tuštuma kalba daugiau nei joje vaizduojami objektai. Idėjiškai gana skirtingi abiejų tapytojų darbai apsijungia panašia realistine tapymo maniera, ryškia koloristika, savaip nerealios tikrovės kūrimu.

 

Skulptoriai Liutauras Griežė ir Marius Zavadskis, ieškodami savo tikrovės, kuria objektus iš medžio, metalo, akmens, ir kt. medžiagų. Liutauro Griežės kuriamose skulptūrose, dominuoja egzistencinės temos, gvildenančios laikinumą ir žmogaus tapatybės klausimus. Gyvenimo prasmės skulptorius ieško ne dramatizuodamas, žaismingai, su lengva ironija. Ironija, žaidimai ir dviprasmybė taip pat yra labai būdinga ir kito autoriaus – Mariaus Zavadskio kūrybai. Savo darbuose skulptorius dažnai pasitelkia humorą, ryškias spalvas, netikėtas medžiagas (plastiką, putplastį, dirbtines gėlės, tekstilę). Žaisdamas medžiagomis ir prasmėmis jis ironiškai kuria savitos realybės pasaulį, kur nagrinėja tokias temas kaip religija, sakralumas, istorinių vertybių santykį su šiuolaikybe.

 

Visų keturių menininkų žaismingai kuriama magiška tikrovė žiūrovą nukels į netikėtą spalvų, formų, personažų, objektų ir erdvių pasaulį, kuriame gali nutikti bet kas.

Įsigyk paveikslą
Arbatinukas Nr.1

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

90×70 cm.

€950
Įsigyk paveikslą
Tiesiog Aistė

Džina Jasiūnienė. 2018 m.

Tapyba ant audinio, akrilas, aliejus.

120×100 cm.

€1900
Įsigyk paveikslą
Komoloko

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

120×120 cm.

€2000
Edukacija