Godos Gudaitytės-Gujienės tapybos paroda „Rudens intuicijos“

Godos Gudaitytės-Gujienės tapybos paroda „Rudens intuicijos“

10/16-11/26/2020

Godos Gudaitytės-Gujienės kūryba išsiskiria nauju požiūriu į peizažą, ir tęsia ekspresionistinės tapybos tradiciją. Jau ankstyvame laikotarpyje dailininkė nemažai dėmesio skyrė gamtos vaizdams, tarsi tyrinėdama jų žemišką trauką ir žemiškų spalvų spektrus. Ir šioje parodoje ji išlieka ištikima peizažui ir jo ekspresyviai raiškai.

Įkvėpta plokštumos ir erdvės vaizdinio metamorfozių, dailininkė kuria motyvą, tarsi žiūrėdama į jį nuo aukštos kalvos, norėdama jį prakalbinti. Tai miesto siluetas, kelionėse atsivėręs kaimelio vaizdas, slėpininga medžių proskyna ar kelio juosta.

Šie motyvai atskleidžiami kaip poetinės minties įvaizdžiai, ekspresyvios ar lyriškos miniatiūros, perteikiami niuansuotomis ir kontrastingomis spalvomis, susiliejančiais ir skaidriais potėpiais. Tamsėjantys ar šviesėjantys medžių kamienai ir ryškiaspalviai namai, prislopintų tonų medžių lapija ir dangaus properšos, saulės apšviestos pievos. Peizažo fone išnyra ryškių linijų figūros ir jų balkšvi siluetai.

Šios tapybos kompozicijos nuolat tęsia jau pradėtus metų ir dienos ciklus. Jose galima justi ir gyvastingos gamtos pulsą, rudens lietų, šėlstantį ar tyliai dvelkiantį vasaros vėją, spragsinčią kaitrą ir saulėlydžio nutviekstas medžių viršūnes. Peizažuose tarsi paliekama erdvė kalbėti apie praėjusį ir esamą laiką. Juose galima justi ne tik už rėmų pasilikusius veikėjus, bet ir tyrinėti naujus iškilusius vaizdus.

Neringa Markauskaitė

 


 

Goda Gudaitytė-Gujienė: apie save ir kūrybą

„Gimiau 1970 m. kovo 9 d. Vilniuje. Savo, kaip dailininkės kelią, pradėjau M. K. Čiurlionio meno mokykloje, kurią baigiau 1988 m. ir įgijau grafikės specialybę. Toliau sekė dailės pedagogikos studijos Vilniaus dailės akademijoje. Visuomet traukė spalva. Buvau neblogai susipažinusi su daugelio įvairių laikotarpių dailininkų
kūryba, bet labiausiai traukė postimpresionistai, Paryžiaus tapybos mokykla. Nepaprastai žavėjo ir tebežavi Van Gogho peizažai, primityvusis menas. Vertinu klasikinę lietuvių tapybos mokyklą. Meninį skonį galutinai suformavo „ARS“ grupuotės dailininkai. Kaip kūrybinį atskaitos tašką pasirinkau peizažą. Darbuose siekiu emocinio turinio ir įtaigos – noriu, kad darbas žiūrovą paveiktų iš karto. Motyvo autentiškumas nėra svarbus. Konkretus kraštovaizdis – tai tik pirmas impulsas nuotaikai sukurti. Tapau ne patį motyvą, o jo viziją. Kartais, dirbdama, objektą transformuoju taip, kad jis tampa sunkiai atpažįstamas ir įgauna simbolinę prasmę bei pasikartoja kituose mano kūriniuose. Dažnai tapau ne plenere, o namuose, iš atminties. Paskutinieji darbai gimė be išankstinių sumanymų, kūrybos proceso metu. Tapydama remiuosi menine intuicija – stengiuosi sukurti savitą emocinę erdvę, kurioje man pačiai būtų gera. Esu dailės pedagogė – septyniolika metų dėstau dailės dalyką vienoje iš Trakų r. gimnazijų.“

Paroda veikė nuo spalio 16 d. iki lapkričio 16 d.

Įsigyk paveikslą
Arbatinukas Nr.1

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

90×70 cm.

€950
Įsigyk paveikslą
Tiesiog Aistė

Džina Jasiūnienė. 2018 m.

Tapyba ant audinio, akrilas, aliejus.

120×100 cm.

€1900
Įsigyk paveikslą
Komoloko

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

120×120 cm.

€2000
Edukacija