Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokinių kūrybos paroda “Aitvarai. Lietuvos raudonoji knyga”

Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokinių kūrybos paroda “Aitvarai. Lietuvos raudonoji knyga”

06/21-07/28/2019

Aitvaras lietuvių mitologijoje – pagoniškojo panteono dieviška būtybė, oro, vandens, debesų saugotojas.
Aitvaras gali pasirodyti įvairiais pavidalais: garnio, juodvarnio, ugninės gyvatės, orinio žalčio. Dažniausiai apsireiškia viesulu ir lakioja po laukus, girias, laužo medžių viršūnes. Gali sukelti lietų, gaisrą, sausrą. Tikima, kad aitvarai globoja gerus, teisingus žmones, apdovanoja juos turtais ir sėkme.

Paroda “AITVARAI. Lietuvos Raudonoji knyga” – puiki įžanga į gražiausią metų šventę – Rasas arba vasaros saulėgrįžą.
Vasara – metų laikas, kada esame arčiausiai gamtos, kada pakeliame akis į dangų, stebime debesis, skaičiuojame žvaigždes. Suvokiame tai sąmoningai ar ne – esame gamtos dalis. Esame atsakingi už aplinką kurioje gyvename, kurioje gyvens mūsų vaikai ir anūkai. Kokį pasaulį jiems paliksime?
Parodoje “AITVARAI. Lietuvos Raudonoji knyga” eksponuojami Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos mokinių sukurti aitvarai. Aitvarai vaizduoja nykstančias Lietuvos augalų ir gyvūnų rūšis, įtrauktas į Lietuvos Raudonają knygą. Baltoji vandens lelija, balinis vėžlys, žalvarnis – tai tik maža dalis faunos ir floros, kuri, nesiimant veiksmų, gali likti vien mūsų atmintyje. Trapūs ir efemeriški aitvarų kūnai – tarsi aliuzija į gamtos netvarumą ir pažeidžiamumą. Paroda siekiama atkreipti dėmesį į šiandien aktualias klimato kaitos problemas, gamtos apsaugą, nykstančių rūšių išsaugojimą.

Nors aitvaro vieta danguje, parodai surizikavome nuleisti juos ant žemės, kad galėtume iš arti pasigrožėti įmantriomis skraidūnų formomis, pamatyti jų “kūniškumą”, atskleisti paslapties šydą, dengiantį šias dangiškas būtybes. Kiekvienas parodoje eksponuojamas aitvaras yra unikalus tiek savo forma ir konstrukcija, tiek ir aerodinaminėmis savybėmis. Į kiekvieno aitvaro gamybą įdėta daug meilės ir ne vienas mėnuo kruopštaus rankų darbo. Pasiekti šių rezultatų jauniesiems autoriams padėjo mokytoja ir šio projekto vadovė Julija Ikamaitė, o pakelti juos aukštyn ir kitais dangiškais reikalais rūpinosi aitvarų meistras Donatas Dumskis.

Įsigyk paveikslą
Arbatinukas Nr.1

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

90×70 cm.

€950
Įsigyk paveikslą
Tiesiog Aistė

Džina Jasiūnienė. 2018 m.

Tapyba ant audinio, akrilas, aliejus.

120×100 cm.

€1900
Įsigyk paveikslą
Komoloko

Miglė Kosinskaitė. 2020 m.

Aliejus, drobė.

120×120 cm.

€2000
Edukacija